Tag Archives: Nowe mieszkania na sprzedaż

Święto grilla w ogrodzie

Na działce czy w ogrodzie, przed domem lub na tarasie. Początek sezonu letniego można wyczuć w powietrzu za sprawą rozpalanych grilli i zapachu pieczonych kiełbasek. Grill może być i nawet jednorazowy, ale jeśli dysponujemy fajną przestrzenią i często zapraszamy znajomych na grillowanie, warto się pokusić o grill z prawdziwego zdarzenia. Ogrodowy grill może mieć różne wymiary i formy, także materiał jest dowolny, o ile spełnia warunki bezpieczeństwa i jest ognioodporny. Najpopularniejszymi formami działkowego grilla są konstrukcje kamienne oraz ceglane. Nie mniej ważne jest miejsce, gdzie grilla postawimy, powinno być takie z dobrym fundamentem (zwłaszcza jeśli planujemy postawić prawdziwą bestię na wielką ucztę). Fundament musi być nieznacznie większy niż sama konstrukcja grilla. Ten z kolei, można zbudować samodzielnie. O czym warto pamiętać? Wlot powietrza znajduje się u dołu, wylot u góry. Jego wielkość możemy dostosować do naszej sylwetki, tak by wygodnie się go użytkowało. W połowie wysokości umieszczamy ruszt żeliwny, nad nim montujemy jeszcze jeden. Jeśli budujemy grill ceglany, wybierzmy cegłę żaroodporną, zapomnijmy o tej z wypustkami. Murujemy w konwencjonalny sposób układając cegły na zaprawie. Podobnie, jeśli wybieramy kamienną opcję. Nie śpieszmy się z wykonaniem, za to zróbmy wszystko precyzyjnie i cierpliwie. Samodzielna budowa grilla powinna zająć kilka dni, ale nie śpieszmy się – konstrukcja przetrwa wiele grillowych sezonów.

Witam, mam na imię Krystian i bardzo mnie ciekawiło czy dam radę podołać prowadzeniu bloga. Na szczęście udało mi się to i czuję, iż długo z tego nie zrezygnuję. Mam również nadzieję, że wpisy będą Wam się podobać, dajcie mi znać!

Działka a projekt

Pierwszy krok w planowanej budowie drogi już za nami – mamy działkę. Czas wybrać odpowiedni do naszych gustów i budżetu, a także do działki, odpowiedni projekt domu. Powinniśmy wiedzieć, dowiemy się tego także u architekta, że zabudowa na działce budowlanej nie może przekraczać 40 procent powierzchni działki. Należy także metraż domu dobrać o naszych rzeczywistych potrzeb. Nie ma co przesadzać z wielkością domu, bo prędzej czy później pożałujemy decyzji patrząc na rachunki w sezonie grzewczym. Określa się, że dla standardowej rodziny (cztery osoby) wystarczający metraż wynosi do 150 metrów kwadratowych. Projekt także powinien być racjonalny i spełniać wszelkie zapotrzebowanie – powinien być prawidłowo zorientowany, mieć podział na strefę dzienną i nocną – to znaczy, jasną (jasne, południowo-zachodnie pomieszczenia) i ciemną (północny-wschód). Dzięki dobremu zorientowaniu będziemy mieć pewność, że pokoje będą optymalnie oświetlone i dobrze będzie się w nich funkcjonować. Warto także zadecydować jaką kwotą dysponujemy na projekt domu – najtańsze, katalogowe opcje to koszt ok. 2000 zł. Katalogowe, przystępne cenowo opcje są też tymi wypróbowanymi, możemy więc zasięgnąć opinii użytkowników, choćby przez fora internetowe. Projekt indywidualny to koszt kilkukrotnie wyższy, ale tu już płacimy za rozrysowanie naszej własnej wizji domu, z uwzględnieniem marzeń i zachcianek rodziny.

Witam, mam na imię Krystian i bardzo mnie ciekawiło czy dam radę podołać prowadzeniu bloga. Na szczęście udało mi się to i czuję, iż długo z tego nie zrezygnuję. Mam również nadzieję, że wpisy będą Wam się podobać, dajcie mi znać!