Blog Archives

Sposoby na zabezpieczenie metalu przed korozją

Metalowe przedmioty, a w szczególności te, które znajdują się na zewnątrz (np. w ogrodzie) narażone są na działanie korozji. Zaszkodzić im może woda, mgła a nawet wilgotne powietrze. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie ich odpowiednimi środkami. Jeśli mamy taką okazję to powinniśmy wybierać metale wykonane z metali nierdzewnych. Może to być na przykład aluminium lub stal nierdzewna. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kupno metalu, które pokryte jest cynkiem. Cynk chroni powierzchnię metalu przed korozją. Jeśli mamy na przykład metalową bramę lub ogrodzenie to obowiązkowo powinniśmy pokryć je farbą nieorganiczną. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie metalu przed korozją. W sklepach możemy kupić farby, które mają w sobie pewną zawartość cynku oraz aluminium, a także żywicę sylikonową. Wszystkie te substancję będą stanowiły ochronę dla metalu. Farbą taką malujemy jak każdą inną, a dodatkowo można nią malować w każdej temperaturze, nawet tej najwyższej. Jeśli chodzi o metale znajdujące się pod ziemią to wymagają one dodatkowego zabezpieczenia. Na spód trzeba ułożyć warstwę kamienia wapiennego lub żwiru. Także uchroni to je przed wilgocią, która będzie dostawała się z ziemi do rur. Na korozję narażone będą w bardzo dużym stopniu narzędzia ogrodnicze oraz ich metalowe elementy. Po każdym użyciu trzeba je dokładnie oczyścić. Trzeba zmyć wszystkie resztki wilgoci, gleby oraz przechowywać je w suchym miejscu. Inaczej może się to skończyć tym, że narzędzia nie posłużą nam zbyt długo i w krótkim czasie zardzewieją.

Witam, mam na imię Krystian i bardzo mnie ciekawiło czy dam radę podołać prowadzeniu bloga. Na szczęście udało mi się to i czuję, iż długo z tego nie zrezygnuję. Mam również nadzieję, że wpisy będą Wam się podobać, dajcie mi znać!

Budujemy basen ogrodowy

Każdy latem myśli tylko o tym, aby zanurzyć się w wodzie i nieco się ochłodzić. Jeśli mamy dom z ogrodem to z pewnością nie raz zastanawialiśmy się nad tym czy aby nie zbudować w nim własnego basenu. Zazwyczaj ludzie nie decydują się na taki krok, gdyż po prostu ich na to nie stać. Warto wiedzieć jak mieć basen oraz nie wydać na jego budowę fortunę. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być budowa basenu ogrodowego. Są one tańsze niż zwykłe baseny, łatwo się je montuje oraz łatwo można je zdemontować. Pierwszym krokiem będzie wybór basenu. W sklepach natkniemy się na ich mnóstwo rodzajów. Najtańsze będą baseny dmuchane, a trochę droższe będą te, które montowane są na powierzchni ziemi. Będziemy musieli wybrać także kształt basenu. Do wyboru będziemy mieli baseny owalne, kwadratowe oraz o kształtach wielokątów. Trzeba dopasować jego kształt i rozmiar do miejsca, jakie możemy przeznaczyć na postawienie takiego basenu. Musi się on tam bez problemu zmieścić. Jeśli już kupiliśmy basen i zabieramy się do jego montażu to najpierw powinniśmy przygotować powierzchnię na której stanie. Musi być ona wyrównana. Nie mogą się na niej znajdować także żadne ostre przedmioty, kamienie. Mogłyby one uszkodzić dno naszego basenu. Niektórzy stosują posadzki pod baseny ogrodowe. Często wykonane są one na przykład z betonu. Po montażu basenu oczywiście napełniamy go wodą i jeśli jest taka potrzeba jakimiś środkami chemicznymi, które pozwolą utrzymać wodę w czystości.

Witam, mam na imię Krystian i bardzo mnie ciekawiło czy dam radę podołać prowadzeniu bloga. Na szczęście udało mi się to i czuję, iż długo z tego nie zrezygnuję. Mam również nadzieję, że wpisy będą Wam się podobać, dajcie mi znać!

Zasady feng shui w ogrodzie

Niektórzy wierzą w to, że jeśli odpowiednie rzeczy znajdą się na odpowiednim miejscu to w ogrodzie czy domu będzie panowała lepsza energia. Mówi się, że zasady feng shui pomagają wyzwolić dobrą energię. Zasady te stosować można nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. Jeśli chodzi o jego wielkość to nie ma ona tutaj żadnego znaczenia. Wiadomo, że im więcej przestrzeni mamy to tym lepiej, ale nawet w najmniejszym ogrodzie można stosować zasady feng shui. Jeśli chodzi o projektowanie ogrodu to używamy tutaj takich samych narzędzi jak przy projektowaniu domu według zasad feng shui. Ogród jest przedłużeniem energetycznym domu. Musimy wykorzystać w ogrodzie wszystkie żywioły – wodę, drzewo, ogień, ziemię oraz metal. Dopiero wtedy uzyskamy pomyślną energię. Jeśli chcemy aby dana część ogrodu pomagała nam w rozwoju życia osobistego to powinniśmy tam wykorzystać energię ziemi. Tutaj idealnie sprawdzi się ogród Zen. W przypadku wykorzystania energii wody możemy zaprojektować jakiś wodospad, oczko wodne czy też fontannę. Jeśli chodzi o rozmieszczenie ścieżek, w ogrodach projektowanych zgodnie z zasadami feng shui to musimy pamiętać aby nieco one zakręcały. Wówczas energia będzie przez ogród swobodnie przepływała. Powinny się one zawijać jak najbardziej. W ogrodach takich można wykorzystać także różnego typu dekoracje. W każdym ogrodzie idealnie sprawdzą się dzwoneczki wietrzne. Będą one dobrze wyglądały, a zarazem będą oddawały przyjemne dla ucha dźwięki, które będą działały uspokajająco na ludzki organizm.

Witam, mam na imię Krystian i bardzo mnie ciekawiło czy dam radę podołać prowadzeniu bloga. Na szczęście udało mi się to i czuję, iż długo z tego nie zrezygnuję. Mam również nadzieję, że wpisy będą Wam się podobać, dajcie mi znać!